Środki Trwałe
>

Środki Trwałe 

Pełna ewidencja przedmiotów, szybkie i bezbłędne spisy kontrolne. Historia przedmiotów. Łączenie w zestawy. Wykorzystanie urządzeń zewnętrznych podczas spisu. Generowanie dokumentów.

Znane i nagradzane oprogramowanie
Grand Prix Międzynarodowych Targów Zarządzania i Logistyki LOGISTYKA 2002 w kategorii automatycznego gromadzenia danych.

4.jpg3.jpg2.jpg1.jpg

Środki trwałe

Środki Trwałe to aplikacja dla małych oraz dużych firm służąca prowadzeniu trwałej ewidencji posiadanych środków trwałych w oparciu o znakowanie indeksem, lub systemem kodów kreskowych. Dzięki możliwości szybkiej integracji z modułem księgowym aplikacja Środki Trwałe posłuży nie tylko samej ewidencji, ale i okresowemu obliczaniu kosztów amortyzacji środków trwałych w oparciu o wszelkie reguły księgowe!

Wygląd

Ewidencja środków trwałych była często dokonywana w arkuszach kalkulacyjnych Excel, Calc – stąd nasza aplikacja została podobnie skonstruowana, by już na pierwszy rzut oka użytkownik obsługiwał ją w sposób podobny do dotychczasowego sposobu, lecz bardziej wydajny a przez to bardziej skuteczny. Duże czytelne przyciski znajdujące się w lewym panelu – jednoznacznie określają do czego dana funkcja posłuży użytkownikowi.

Widoki

Aplikacja pozwala na przenoszenie, łączenie oraz ustalanie pożądanych kolumn użytkownikowi – funkcja w sposób znaczący przyspiesza wyszukiwanie informacji na temat danego środka trwałego.
Możliwości zapisu i przywołania widoków zoptymalizują pogląd na środki trwałe przez osoby pracujące na różnych stanowiskach.
Przykład:
Księgowa nie potrzebuje oznaczenia inwentarzowego, miejsca przechowywania środka np. o dacie nabycia, ilości, źródle finansowania środka. Dzięki personalizacji widoków szybko przywołuje wcześniej ustalony schemat wg własnej kolejności, aby znaleźć pożądane informacje o środkach.
Magazynier przeprowadzający np. inwentaryzację szybko zmieni widok aby dowiedzieć się jakie środki trwałe znajdują się w danym pomieszczeniu.

Informacje o produkcie

Na etapie wdrażania systemu Środki Trwałe – z góry można określić jakie pola będą wymagane przy dopisywaniu nowych pozycji do bazy. Administrator zadecyduje czy dane pole ma występować, oraz czy musi być wypełnione! Dzięki elastycznej strukturze bazy danych, takie modyfikacje przeprowadza się w szybki sposób.

Zestawy produktów

Jest to jedna z ciekawszych funkcji programu, wyróżniająca się na tle produktów konkurencji. Umożliwia ona uproszczenie procesu zarządzania, kompletując zestaw stworzony przez pracownika. Opisując na przykładzie:
Stanowiska komputerowe w głównej mierze składają się z: stacja robocza, monitor, klawiatura, myszka, biurko. Zamiast zarządzać każdym środkiem trwałym z osobna (np. przeniesienie do innego pomieszczenia) można uprościć poprzez skompletowanie zestawu i trwale się nim posługiwać. Skład takiego zestawu w każdej chwili można zmieniać poprzez funkcję edycji.

Historia obiegu

Każdy etap zarządzania środkiem trwałym jest zapisywany w pamięci programu z podziałem na nazwę użytkownika przeprowadzającego każdą modyfikacje. Jest to bardzo przemyślane rozwiązanie, gdyż w trakcie niejasności wynikających po przeprowadzeniu spisu z natury, lub chęci odnalezienia danego środka trwałego, niewłaściwemu przebiegowi amortyzacji – w sposób jednoznaczny można określić, który pracownik się pomylił lub próbował zafałszować dokumentację. Na podstawie historii przechowywania środka trwałego w danych lokalizacjach można określić, w jakich miejscach przebywał środek trwały, gdzie mogło dojść do jego zniszczenia, lub jaka lokalizacja była ostatnią przed jego zaginięciem.

Import/export

Aplikacja środki trwałe posiada możliwości importu bazy bądź jej wyeksportowania poprzez pliki tekstowe. Oznacza to iż już w momencie wdrożenia programu, szkolenia – można bazować na prawdziwych danych firmy, co znacznie szybciej pozwoli wchłonąć wiedzę przez pracownika. Można wyeksportować nie tylko całą bazę środków trwałych, ale i aktywne widoki. W przypadku importu – pracownik decyduje czy dane mają być zastąpione czy dołączone do istniejących (musi posiadać takie uprawnienia w programie).
Funkcja import/export jest bezpłatna!

Inwentaryzacja środków trwałych

Aplikacja posiada wbudowany moduł inwentaryzacji, który posiada już słowniki: roczna, okresowa, zdawczo-odbiorcza ale i pozwala dodawać własne! Funkcja „KOMISJE” upraszcza całą procedurę ustalenia kto przeprowadzał inwentaryzację, funkcja import/export umożliwia dokonanie spisu z natury poprzez użycie kolektora danych – tym samym osiąga się maksymalne przyspieszenie inwentaryzacji oparte o urządzenia mobilne i system kodów kreskowych.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami o programie Środki Trwałe prosimy o wypełnienie poniższego formularza. 


Nazwa firmy:
Osoba do kontaktu:

Proszę o przesłanie informacji na aplikację:

Numer telefonu:
Adres e-mail:

Obieg Dokumentów

Środki Trwałe

Inwentaryzacja RFID

Dzięki owocnej działalności na rynku międzynarodowym, obejmującym przeważnie kraje UE, zyskujemy niezastąpione kontakty z dystrybutorami oraz producentami sprzętu autoID. To jeden z czynników umożliwiający firmie POLIGRA import produktów w najniższych cenach. Poniżej przedstawiamy wybrane produkty.

 

Motorola LI4278
Bezprzewodowy skaner w cenie 922 zł
Seagull BarTender
Druk etykiet kodów kreskowych od 731 zł
Citizen CL-S621
Trwała drukarka kodów kreskowych - 1535 zł
Motorola DS3508
Do najcięższych warunków już od 1600 zł
Terminal MC9090
Używane ok. 3 lat z gwarancją 12 m-cy!
 

S5 Box